Spotkanie wigilijneŚwięta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Podekscytowani zasiadamy do wigilijnej wieczerzy, dzielimy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Tradycja wspólnego kolędowania przy suto zastawionym stole kultywowana jest także w Publicznej Szkole Policealnej STO w Raciążu.
16 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe dla kierunku opiekun medyczny. Od samego początku wszyscy byli niezwykle przejęci, gdyż pragnęli, by to popołudnie było naprawdę wyjątkowe. Przepięknie ubrana choinka i nakryty białym obrusem stół zapełniony po brzegi wigilijnymi potrawami i słodkościami zwiastowały nadchodzące święta.
W uroczystości wzięli udział: dyrektor, pan Andrzej Nizielski, wicedyrektor, pan Krzysztof Kuskowski, kierownik kształcenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski oraz nauczyciele: pan Grzegorz Mańkowski i pani Hanna Szałkowska (opiekun drugiego semestru opiekuna medycznego).
Na honorowym miejscu, przy specjalnie przygotowanym stole zasiadła kadra pedagogiczna nauczająca na kierunku opiekun medyczny, panie: Teresa Piechna, Iwona Drążkiewicz i Beata Wiśniewska.
Dyrektor, pan Andrzej Nizielski złożył nauczycielom i słuchaczom ciepłe, płynące prosto z serca życzenia świąteczne. Kierownik kształcenia praktycznego i jednocześnie opiekun semestru pierwszego opiekuna medycznego, pan Łukasz Palmowski miał zaszczyt odczytać skierowane do wszystkich zgromadzonych życzenia od dyrekcji i rady pedagogicznej. Nawiązując do zbliżającej się Wigilii i Bożego Narodzenia powiedział między innymi:
Człowiek w dzisiejszym świecie zmuszony jest do ciągłego pędu. Nie ma czasu by chwilę przystanąć, odpocząć i zobaczyć, co się wokół niego dzieje. Boże Narodzenie to szczególny czas, pojednania, spotkań w gronie najbliższych, rozmyślań nad dotychczasowym życiem. To wręcz idealna okazja do snucia marzeń i planów zarówno na bliższą, jak i dalszą przyszłość. To nie tylko okres wesołego kolędowania, lecz także czas zadumy nad tym co nieuchronnie minęło i nad tym, co będzie na nas czekać. Gdy gromadzimy się przy wspólnym stole, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia wracają najpiękniejsze wspomnienia, stajemy się lepsi, wrażliwsi, znikają spory i nienawiść. Świąteczne zapachy przypomną nam dzieciństwo, a w sercach budzi się otucha i optymizm. Drodzy Państwo!  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu ciepłej, rodzinnej atmosfery, szczęścia i zadowolenia z chwil spędzanych z tymi, których kochacie, żeby marzenia, nawet te zapomniane, znalazły szansę na realizację. Niech świąteczny nastrój towarzyszy Państwu, jak najdłużej, a nadchodzący Nowy Rok 2019 przyniesie zdrowie, radość, pomyślność i spełnienie, będąc czasem pokoju, serdeczności, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów. Wszystkiego dobrego!                                    
Najważniejszym punktem uroczystości było przełamanie się opłatkiem symbolizującym pojednanie i przebaczenie. Organista, pan Robert Szymborski zagrał na akordeonie i wraz ze słuchaczami, nauczycielami i dyrekcją zaśpiewał kilka pięknych, polskich kolęd. Pozytywnie zaskoczyła wszystkich uczestników spotkania opłatkowego, pani Iwona Drążkiewicz, która podarowała im aniołki od Ojca Świętego.
To nie jedyna atrakcja tego niezwykłego popołudnia. W ramach podziękowania za życzliwość, wsparcie, trud wkładany w proces kształcenia, przekazywanie wiedzy oraz rzetelne przygotowywanie ich do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie słuchacze opiekuna medycznego wręczyli radzie pedagogicznej słodkie upominki.  
Kilkugodzinne spotkanie przebiegało w magicznej atmosferze. Było doskonałą okazją do bliższego poznania, zawarcia przyjaźni, rozmowy o wspólnych zainteresowaniach zacieśnienia więzi towarzyskich oraz refleksji nad własnym życiem. Wprowadziło wszystkich w pełen ciepła i radości nastrój Świąt Bożego Narodzenia.