Technik usług kosmetycznych! Zawód z przyszłością!


Technik usług kosmetycznych! Zawód z przyszłością! Publiczna Szkoła Policealna w Raciążu zaprasza!

 

Czy wiesz, że w Polsce i na świecie dynamicznie rozwija się rynek kosmetyczny? Czy zdajesz sobie sprawę, że specjalista z dziedziny kosmetyki pielęgnacyjnej bez trudu znajdzie zatrudnienie na terenie całej Unii Europejskiej? Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące nie zwlekaj! Zostań profesjonalną kosmetyczką i ruszaj na podbój świata!

Rekrutacja już trwa! Pierwsze zajęcia – luty 2019 rok! Publiczna Szkoła Policealna w Raciążu szansą na lepszą przyszłość!


Praktyki zawodowe realizowane na terenie szkoły będą okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Podczas zajęć słuchacze nauczą się profesjonalnego wykonania zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych oraz przygotowywania do nich klientów, poznają metody przedłużania i stylizacji paznokci oraz wykonywania makijażu. To jednak nie wszystko!

W Publicznej Szkole Policealnej STO w Raciążu będą odbywać się bardzo interesujące szkolenia i pokazy kosmetyczne znanych firm, takich jak Ziaja, czy też Mary Kay. Ich zakres tematyczny będzie znacznie wykraczał poza obowiązujący program nauczania.

W ramach realizacji podstawy programowej słuchacze będą brać udział w różnorodnych imprezach z branży kosmetyki profesjonalnej, takich jak chociażby Targi BEAUTY FORUM. Dzięki temu będą mieli dostęp do najświeższych trendów i informacji oraz zapoznają się z nowościami produktowymi znanych firm.

W trakcie dwuletniego cyklu kształcenia słuchacze zdobędą gruntowną wiedzę z podstaw przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i usługowej w salonie kosmetycznym, zawodowego języka obcego, podstaw anatomiczno-dermatologicznych oraz kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała.
Absolwenci kierunku technik usług kosmetycznych po ukończeniu edukacji będą umieć: 
Ø  dokonywać właściwej diagnozy kosmetycznej klienta,
Ø  rozwiązywać problemy skórne klientów (trądzik, zmarszczki),
Ø  wykonywać zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej oraz fizykoterapeutyczne,
Ø  udzielać porad kosmetycznych związanych z pielęgnacją i profilaktyką skóry,
Ø  udzielać porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej, wskazówek w zakresie stylizacji i wizażu (rodzaj makijażu, sposoby jego wykonania, forma fryzury, kolorystyka włosów, dobór odpowiedniego stylu ubioru wraz z paletą barw, biżuterii i dodatków),
Ø  zapoznawać klientów z najnowszymi osiągnięciami medycyny estetycznej,
Ø  sporządzać podstawowe kosmetyki,
Ø  dobierać kosmetyki i zabiegi dla różnych rodzajów cery i skóry,
Ø   organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny.

Kształcenie w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu przygotuje słuchaczy do profesjonalnej obsługi klientów w salonie kosmetycznym.
Zajęcia odbywać się będą w systemie zaocznym: soboty i niedziele. Organizacja nauki umożliwia zdobycie dyplomu bez ograniczeń wieku, bez konieczności posiadania matury, czy też przerywania dotychczasowego zatrudnienia.
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia szkoły policealnej, a po zdaniu egzaminu państwowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe zdobędą zawód technika usług kosmetycznych z kwalifikacjami: A.61. (Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy) oraz A.62. (Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp). Będą mogli podejmować pracę na terenie Polski i Unii Europejskiej.
Chcesz być atrakcyjna i jeszcze piękniejsza? Pragniesz być na bieżąco z najnowszymi trendami kosmetycznymi? Marzy ci się praca w branży kosmetycznej? Planujesz uruchomić własną działalność gospodarczą z wykorzystaniem unijnych dotacji? Technik usług kosmetycznych to kierunek idealny dla Ciebie! Nie pożałujesz! Zapisz się już dziś!