IX Forum Edukacji Młodzieży w Mławie


Pracownicy Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu uczestnikami IX Forum Edukacji Młodzieży w Mławie
20 marca 2018 roku pracownice Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu, panie: Jolanta Wiśniewska i Justyna Jaraczewska wybrały się do Mławy, by uczestniczyć w IX Powiatowym Forum Edukacji Młodzieży skierowanym do rodziców, pedagogów, doradców zawodowych, a przede wszystkim do uczniów. 
W czasie wspomnianego wcześniej wydarzenia przedstawiciele szkół wyższych, policealnych, służb mundurowych i wielu innych instytucji zachęcali do rozmowy i zapoznania się z ich ofertą edukacyjną udzielając informacji na temat aktualnych kierunków kształcenia oraz zasad rekrutacji. Do korzystania ze swoich usług w zakresie doradztwa zawodowego zachęcał młodzież i osoby dorosłe  Urząd Pracy w Mławie oraz szkoły: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz inne.
Wśród nich swoje stanowisko miała także Publiczna Szkoła Policealna w Raciążu, dla której udział w forum był bardzo ciekawą formą promocji w lokalnym środowisku. Szkolne stoisko przykuwało uwagę przechodniów. Z daleka widoczny był wielki baner z proponowanymi przez szkołę przyszłościowymi kierunkami kształcenia oferowanymi osobom dorosłym posiadającym minimum średnie wykształcenie, takimi jak: opiekun medyczny, technik turystyki wiejskiej, technik usług kosmetycznych, opiekunka środowiskowa, asystent osoby niepełnosprawnej i wieloma, wieloma innymi.

Panie: Jolanta Wiśniewska i Justyna Jaraczewska starały się uświadomić osobom dorosłym, że należy nieustannie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, żeby być konkurencyjnym na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Zwracały uwagę na fakt, że solidne wykształcenie ułatwia znalezienie dobrze płatnej pracy i jest gwarantem późniejszego satysfakcjonującego życia. Z uwagi na to, że halę sportową odwiedziły prawdziwe tłumy bardzo szybko rozchodziły się również ulotki Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu.
Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego.