Kosmetyczki rozpoczęły edukację

13 lutego 2018 roku o godz. 1600 w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego dla kierunku technik usług kosmetycznych. Uroczystość otworzył dyrektor pan Andrzej Nizielski serdecznie witając zaproszonych gości: wicedyrektora pana Krzysztofa Kuskowskiego, nauczycielki, panie: Magdalenę Sobotę-Wuszter i Katarzynę Zalewską oraz słuchaczki, które dowiedziały się, jak będzie wyglądała ich przyszła edukacja w szkole, przewidziane w podstawie programowej praktyki zawodowe oraz egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.


Dyrektor, pan Andrzej Nizielski oraz przedstawicielki rady pedagogicznej przypomnieli zgromadzonym, że rynek kosmetyczny w Polsce prężnie się rozwija, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu kosmetyki oraz pielęgnacji zdrowia i urody, a co za tym idzie systematycznie rośnie liczba gabinetów kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej i fitness, w których mogą oni znaleźć zatrudnienie. Zachęcając słuchaczki do kształcenia się w tym przyszłościowym zawodzie dyrektor poinformował słuchaczki, że alternatywą na zatrudnienie jest uruchomienie własnej działalności gospodarczej. Ukończenie edukacji i zdobycie dyplomu pozwoli zdobyć wiedzę i wiele przydatnych w prywatnym życiu umiejętności.
Na zakończenie słuchaczki zwiedziły doskonale wyposażoną pracownie kosmetyczną, w której będą odbywać się zajęcia praktyczne. Dowiedziały się ponadto, że w ramach realizacji podstawy programowej organizowane będą również spotkania z konsultantkami znanych firm np. Ziaja i Mary Kay oraz wyjazdy szkoleniowo – edukacyjne (SPA na Mazurach) w czasie których słuchaczki nauczą się profesjonalnego wykonywania skomplikowanych zabiegów kosmetycznych, pod czujnym okiem specjalistów. Ciekawym doświadczeniem dla słuchaczek będzie prezentacja posiadanych już umiejętności na targach edukacyjnych, targach pracy oraz dniach otwartych szkoły.
Zawód kosmetyczki daje szansę współpracy z wieloma nowoczesnymi firmami kosmetycznymi stwarzając szerokie możliwości pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej i medycyny estetycznej, salonach urody, SPA, w działach kosmetycznych w centrach handlowych, jako przedstawiciel handlowy firm kosmetycznych zarówno z rynku detalicznego jak i profesjonalnego (szkoleniowiec).
Po zdobyciu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik usług kosmetycznych absolwentki będą potrafiły diagnozować pacjentów pod kątem problemów kosmetycznych, ale także dobierać i wykonywać odpowiednie zabiegi profilaktyczne bądź lecznicze, które obejmują zarówno twarz, jak i całe ciało. Technicy usług kosmetycznych zostaną specjalistami w dziedzinie stylizacji i wizażu, a dzięki odpowiednim zabiegom nauczą się przywracać skórze pacjentów promienny i zdrowy wygląd.