Zajęcia specjalistyczne w Sielance

Słuchacze z kierunku technik turystyki wiejskiej uczestnikami zajęć specjalistycznych w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Sielanka” Raciąż

3 grudnia 2017 roku odbył się wyjazd szkoleniowo-edukacyjny słuchaczy turystyki wiejskiej do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Sielanka" położonego w miejscowości Pólka - Raciąż. Towarzyszył im dyrektor, pan Andrzej Nizielski, kierownik szkolenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski oraz nauczyciele: pani Hanna Szałkowska i pani Marta Samoraj.

Uczestnicy wyjazdu spotkali się z właścicielem gospodarstwa, panem Mikołajem Adamczykiem, który z przyjemnością odpowiadał na wszystkie zadawane mu pytania. Dzięki temu mieli oni okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie prowadzenia działalności turystycznej na obszarach wiejskich. Dowiedzieli się także, jak otworzyć własną działalność agroturystyczną i ją systematycznie rozwijać z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel funduszy unijnych. Słuchacze mogli również zwiedzić gospodarstwo zaspokajając własną ciekawość.
Pan Mikołaj Adamczyk opowiedział o funkcjonowaniu prowadzonej przez niego zagrody edukacyjnej, w której nie tylko można aktywnie wypocząć, spędzić miło czas, ale także nauczyć się wielu interesujących rzeczy, biorąc udział w zajęciach z rękodzieła ludowego, ceramicznych, astronomicznych, przyrodniczych, kulinarnych, zajęciach z jazdy konnej, laboratoryjnych, warsztatach serowarskich, chlewiarskich i zielarskich. Właściciel gospodarstwa poinformował także zgromadzonych o innych atrakcjach dla turystów wspominając o możliwości uczestniczenia w wycieczkach po mazowieckiej wsi.
Organizator zapewnił uczestnikom wyjazdu smaczny poczęstunek w postaci smalcu, żurku i napojów. Słuchacze mogli we wspólnym gronie wymienić się doświadczeniami oraz miło spędzić czas.

Wyjazd szkoleniowo-edukacyjny zorganizowany został z inicjatywy dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego.