Odbiór świadectw potwierdzających kwalifikacje zawodowe TUK i OD

Koniec wieńczy dzieło! Kosmetyczki i opiekunki dziecięce z Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu odebrały dyplomy i świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe!


9 września 2017 roku o godz. 11.00 w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, wręczenia świadectw potwierdzających kwalifikacje zawodowe i dyplomów. Słuchaczki z kierunków technik usług kosmetycznych oraz opiekunka dziecięca otrzymały również świadectwa ukończenia szkoły policealnej.

Uroczystość odbyła się w budynku Zespołu Szkól STO w Raciążu. Uczestniczyli w niej: dyrektor, pan Andrzej Nizielski, wicedyrektor, pan Krzysztof Kuskowski oraz nauczyciele: pani Magdalena Sobota-Wuszter, pani Beata Wiśniewska oraz opiekunowie kierunków: opiekunka dziecięca (pani Jolanta Wiśniewska) oraz technik usług kosmetycznych (pan Łukasz Palmowski).
Dyrektor, pan  Andrzej Nizielski pogratulował absolwentkom ukończenia edukacji i osiągnięcia rewelacyjnych wyników kształcenia. Podkreślił, że aż 13 słuchaczek z kierunku technik usług kosmetycznych (76%) zdało egzamin praktyczny z kwalifikacji zawodowej A.62 (Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp) na najwyższym poziomie zdobywając 100% możliwych do uzyskania punktów. JEST TO DOSKONAŁY WYNIK! Bardzo dobre wyniki osiągnięto również na kierunku opiekunka dziecięca - 10 słuchaczek (58%) zdało egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe na 100%.
Dyrektor przypomniał, że tak wspaniałe wyniki są zasługą zarówno kadry pedagogicznej, jak i samych absolwentek. Podkreślił, że edukacja dała im zadowolenie, satysfakcję i wymierne efekty kształcenia. Zaangażowanie słuchaczek doceniły również nauczycielki, które pogratulowały im sukcesu. Przyznały, że jego osiągnięcie nie było łatwe, gdyż słuchaczki musiały umiejętnie godzić obowiązki zawodowe i prywatne z edukacją.
Dalszych sukcesów życzył absolwentkom także kierownik szkolenia praktycznego, pan Łukasz Palmowski, który odczytał dezyderat. Zebrani usłyszeli między innymi:
Drogi słuchaczu! Niech Twoje osiągnięcia, jak i plany będą dla Ciebie źródłem radości. Wykonuj swoją pracę z sercem, jakkolwiek byłaby skromna; ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu. Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia, ani nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa. Przyjmij spokojnie, co Ci lata doradzają z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha, aby Cię osłoniła w nagłym nieszczęściu.
W trakcie uroczystego zakończenia roku kadra pedagogiczna wykładająca na kierunkach opiekunka dziecięca i technik usług kosmetycznych otrzymała z rąk dyrektora nagrody – pendrive z audiobookami: Anna Karenina Lwa Tołstoja oraz Aksamitne pazurki Gardenera Erle’a Stanley’a, a także książkę w formie papierowej pt .,,Rok 1863. Opowieść o miłości, wojnie i gotowaniu” napisaną przez nauczycielkę języka polskiego ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, panią Katarzynę Maludy. To nie jedyne osiągnięcie literackie polonistki, która ostatnio wydała kolejną powieść „Podwójne życie Nawojki’’ i jest w trakcie pisanie trzeciej. Pani Magdalena Sobota – Wuszter, nauczycielka z kierunku technik usług kosmetycznych otrzymała w prezencie książkę, pt.. Igrzyska śmierci’’.

Źródłem wielu emocji i nieukrywanych wzruszeń było uroczyste wręczenie świadectw i nagród. Absolwentki otrzymały świadectwa z kwalifikacji oraz dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe  z suplementem w języku polskim i angielskim, ważne w Polsce i na terenie Unii Europejskiej oraz płyty z prezentacją multimedialną o szkole zawierające zdjęcia i wspomnienia z minionych wydarzeń – wyjazdów i szkoleń. Najlepsze z nich dostały dodatkową nagrodę rzeczową –  pendrive z audiobookami ,,Anna  Karenina’’ i ,,Aksamitne pazurki’’. Absolwentki najbardziej zaangażowane w promowanie marki szkoły w lokalnym środowisku otrzymały upominki w postaci książki ,,Rok 1863. Opowieść o miłości, wojnie i gotowaniu” oraz audiobooki: ,,Anna Karenina” i ,,Aksamitne pazurki”. Szczególnie wyróżniona za całokształt pracy, pracowitość i ambicję została absolwentka z kierunku opiekunka dziecięca - Justyna Zmysłowska.


 Impreza będąca zwieńczeniem pracy pedagogów i słuchaczy przebiegła w cudownej atmosferze. Ten dzień bez wątpienia zapadnie wszystkim w pamięci. W ramach podziękowania absolwentki wręczyły kadrze pedagogicznej i dyrekcji  kwiaty dziękując za życzliwość, zrozumienie, wsparcie oraz motywowanie ich do nauki. Absolwentki technika usług kosmetycznych obdarowały nauczycieli i dyrekcję koszami ze słodkościami oraz pamiątkowymi kartkami z życzeniami i grupowym zdjęciem. 


Na zakończeniu roku dyrektor, pan Andrzej Nizielski zachęcał wszystkich do kontynuowania nauki na nowych kierunkach proponowanych absolwentom szkół średnich przez Publiczną Szkołę Policealną w Raciążu. Zwrócił szczególną uwagę na kierunki: opiekun medyczny i asystent osoby niepełnosprawnej, po których ukończeniu z łatwością można znaleźć pracę w placówkach służby zdrowia. Wspomniał także o równie ważnym kierunku, którym jest technik turystyki wiejskiej - absolwenci zdobywają uprawnienia do przejmowania gospodarstw rolnych i pozyskiwania środków z funduszów Unii Europejskiej na ich zakup i modernizację.
Dla absolwentów i grona pedagogicznego przygotowany był smaczny poczęstunek. Podczas degustacji znajdujących się na stole przysmaków był czas na wspólne rozmowy na temat przyszłości, marzeń oraz zawodowych i edukacyjnych planów. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego przebiegło w radosnej atmosferze. Nie obyło się bez wspólnych, pamiątkowych zdjęć.
Najlepsze wyniki kształcenia osiągnęły:

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH:
1.      Błażewicz Anna
2.      Krzemińska Beata Anna
3.      Bucholtz Ewa Maria
4.      Krygielska Aneta

OPIEKUNKA DZIECIĘCA:
1.      Witkowska Ewelina
2.      Witkowska Alicja
3.      Sieradzka Katarzyna
ZA PRACĘ NA RZECZ SZKOŁY WYRÓŻNIONE ZOSTAŁY:
1.      Turowska Angelika
2.      Szcześniak Olga
3.      Ziółkowska Joanna
4.      Bucholtz Ewa Maria
Publiczna Szkoła Policealna w Raciążu zachęca do zapisywania się na kierunek technik usług kosmetycznych. Kosmetyczka to osoba pracująca w gabinecie kosmetycznym, świadcząca usługi w zakresie szeroko rozumianej kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Od kosmetyczki wymaga się nie tylko wiedzy z zakresu anatomii, dermatologii, fizjologii czy kosmetologii, ale także przyswojenia elementów psychologii. Jej atutem jest znajomość preparatów kosmetycznych, ich składu, zastosowania i działania, a także technik, metod i terminologii bezpośrednio związanych z zawodem.
Kosmetyczki bez trudu znajdują zatrudnienie w małych, osiedlowych gabinetach, ekskluzywnych salonach kosmetycznych w ośrodkach SPA, hotelach, czy też kompleksach wypoczynkowych. Mogą też prowadzić własną działalność gospodarczą.
Zostać profesjonalną kosmetyczką nie jest jednak łatwo. Trzeba wybrać odpowiednią uczelnię wyższą lub szkołę policealną w której systematycznie uczęszczając na zajęcia można zdobyć odpowiednie wykształcenie, posiąść wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do wykonywanie tego przyszłościowego zawodu.
Ogromne znaczenie ma także kadra pedagogiczna, która oprócz umiejętności przekazywania wiedzy powinna cechować się otwartością na potrzeby słuchacza/studenta. Taką przyjazną dla słuchacza, dysponującą specjalistycznymi pracowniami do kształcenia zawodowego placówką oświatową zatrudniającą nauczycieli z pasją jest właśnie Publiczna Szkoła Policealna w Raciążu. Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś.