Szkolenie kosmetyczne

Czas na wiosenne zmiany! Szkolenie kosmetyczne w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu
            Bycie atrakcyjną to marzenie każdej kobiety. Nie łatwo jednak taką się stać. Jak być piękną i przyciągać uwagę płci przeciwnej uczyły się słuchaczki uczęszczające na kierunek technik usług kosmetycznych. Siódmego kwietnia 2017 roku Publiczną Szkołę Policealną STO w Raciążu odwiedziły konsultantki z firmy Mary Kay, panie: Iwona Fabisiak i Iwona Piekarska.
Celem szkolenia było przygotowanie słuchaczek do praktycznego wykonywania zabiegów upiększających z wykorzystaniem przeznaczonych do tego celu kosmetyków. Podczas specjalistycznych zajęć przyszłe kosmetyczki poznały sposoby pielęgnacji skóry dłoni i twarzy oraz korzyści wynikające z dbania o własną urodę. Poinformowano je o składzie, właściwościach oraz zastosowaniu konkretnych produktów. Zaprezentowano im między innymizestaw satynowe dłonie zawierający peeling myjący i odżywczy krem do rąk rewitalizujący, wygładzający, nawilżający, zmiękczający i odmładzający skórę.

W trakcie zajęć słuchaczki nauczyły się dbać o cerę poznając wskazania i przeciwwskazania do używania konkretnych kosmetyków. Uczestniczki szkolenia samodzielnie wykonywały zabiegi pielęgnacyjne twarzy, nakładały krem pod oczy oraz dobierały podkłady matujące lub rozświetlające skórę w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji. Z przyjemnością słuchały instruktażu profesjonalnych konsultantek, które udzielały im wskazówek, jak właściwie nałożyć i dobrać podkład, przypominając, że jest on dobrze dobrany, gdy wtapia się w skórę twarzy i nie odróżnia od skóry na szyi. W razie potrzeby konsultantki z firmy Mary Kay pomagały słuchaczkom właściwie wykonać zadanie, motywowały je i zachęcały do samodzielnego działania. Konsultantki wykazały się ogromną cierpliwością odpowiadając na wszelkie pytania. Cechował je także profesjonalizm. Jest to bardzo ważne, gdyż w czerwcu słuchaczki będą przystępować do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe: teoretycznego i praktycznego.
Zajęcia były niezwykle ciekawe i kształcące. Słuchaczki z kierunku technik usługkosmetycznych nauczyły się wypełniać kartę potrzeb skóry. Mogły wypróbować różne rodzaje podkładów sprawdzając, w którym czują się lepiej. Słuchały także raddotyczących odpowiedniego rozprowadzania podkładu w celu pokrycia wszelkich widocznych na skórze niedoskonałości, w tym także sińców pod oczami. Słuchaczkom przypomniano, że podkład powinien być nałożony w odpowiedniej ilości zaznaczając, że jego stosowanie jest doskonałą ochroną skóry przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Podczas zajęć zwrócono uwagę dziewczyn na fakt, że po podkłady coraz częściej sięgają mężczyźni, którzy świadomie dbają o własną cerę. 
Na zakończenie uczestniczki mogły ocenić przeprowadzone szkolenie, obejrzeć produkty firmy Mary Kay wybierając idealne dla siebie. Panie konsultantki pytały je, jak czują się po przeprowadzonych zabiegach upiększających podkreślając, że przed wyborem kosmetyków należy przeprowadzić szczegółową diagnozę potrzeb skóry.
Zorganizowanie warsztatów, pod kierunkiem profesjonalistek z jednej z najbardziej znanych firm z branży kosmetycznej – Mary Kay było strzałem w dziesiątkę. Takie szkolenia z pewnością będą odbywać się częściej, gdyż wiedza pozyskana w czasie zajęć praktycznych z pewnością na dłużej pozostaje w pamięci. Dziewczyny z chęciąpoznawały tajniki pracy kosmetyczek, udoskonalały umiejętności praktyczne, ćwiczyły sprawność manualną. Miały także niepowtarzalną okazję poznać najróżniejsze preparaty kosmetyczne i sposoby ich użycia.
            Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i przebiegały w miłej atmosferze. Dzięki temu słuchaczki nie stresowały się i chętnie pytały o interesujące je zagadnienia.Był to owocnie spędzony czas.Patrząc na uśmiechnięte twarze dziewczyn można stwierdzić, że kolejne szkolenie kosmetyczne przypadło im do gustu. Były zadowolone i chętnie wymieniały się wrażeniami. Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana podczas końcowego egzaminu zewnętrznego oraz w przyszłej pracy.
Serdecznie dziękujemy paniom konsultantkom: Iwonie Fabisiak i Iwonie Piekarskiej za specjalistyczne szkolenie i podzielenie się rozległą wiedzą z zakresu kosmetologii. Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego.