Przepiękna, sportowa rywalizacja i dobra zabawa – Turniej o Puchar Wójta Gminy Raciąż

Emocje, emocje, zabawa i bardzo serdeczna atmosfera. Tak w telegraficznym skrócie można opisać to co działo się na Orliku przy Zespole Szkół w Raciążu za sprawą Turnieju o Puchar Wójta Gminy Raciąż rozgrywanego na szkolnym boisku w sierpniu bieżącego roku o godzinie dziesiątej.
Niedzielny sierpniowy poranek przywitał wszystkich piękną, słoneczną pogodą. Sześcioosobowe ekipy z miejscowości: Raciąż, Pólka Raciąż, Kraszewo, Gralewo, Koziebrody złożone z amatorów w wieku powyżej 17 lat miały możliwość zaprezentowania posiadanych przez siebie umiejętności, rywalizując ze sobą w duchu fair play o Puchar Wójta i tytuł mistrza Gminy Raciąż.


Zanim to jednak nastąpiło uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał dyrektor Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu, pan Andrzej Nizielski, działacz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Przywitał on wszystkich zgromadzonych. Wśród nich znaleźli się radni: Janusz Kędzierski, Jacek Gadomski oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Poczmański,  współorganizator turnieju i opiekun Orlika. Honorowym gościem imprezy była postać niezwykła, legendarna, znana wszystkim fascynatom sportu -  pan Kazimierz Mikołajewski.  Działacz Ciechanowsko - Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, były wieloletni sędzia klasy międzynarodowej sędziował wszystkie mecze w turnieju. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozpoczęcie gry. Drużyny grały systemem każdy z każdym. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z Koziebród, pokonując zespół z miejscowości Pólka Raciąż, który ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce wywalczyli Oldboye z Raciąża.
Jak co roku nie brakowało emocjonującej rywalizacji. Członkowie poszczególnych drużyn walczyli o zwycięstwo, a poszczególni zawodnicy o tytuł najlepszego strzelca. I w tym przypadku rywalizacja okazała się zacięta. Do ostatniej chwili nie wiadomo było kto zdobędzie ten wymarzony przez każdego piłkarza tytuł, gdyż wielu zawodników prezentowało wysoką klasę i zaskakiwało umiejętnościami. Sytuacja rozstrzygnęła się pod koniec turnieju, gdy Maciej Przebierała (Pólka Raciąż) zdobywając kolejne dwie bramki ( w sumie 5), zostawił swoich konkurentów w tyle. Nikt już nie był w stanie mu zagrozić. Wiktor Wiśniewski z Koziebród (3 bramki) i Kamil Osiecki z Kraszewa (3 bramki)  musieli pogodzić się z porażką, jednakże ich determinacja i zdobyte podczas meczów gole sprawiają, że  zasłużyli na wyrazy szczególnego uznania, za dzielną, sportową postawę. Godnie zapisali się w historii turnieju stanowiąc dumę dla swoich najbliższych.
Mecze stały na wysokim poziomie, przynosząc oglądającym wiele niezapomnianych chwil. Cały turniej obfitował w wiele przepięknych sytuacji podbramkowych, padły w nim  24 gole.Jednego z nich strzelił uczeń klasy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu Tomasz Ptasik – reprezentant drużyny z Koziebród. Walczących na boisku piłkarzy obserwowali mieszkańcy Raciąża i okolic, w tym także dziewczęta zagrzewające swoich faworytów do walki – także im udzielały się emocje i widać było, że bardzo przeżywają to, co dzieje się na boisku.
       Po zakończonych zmaganiach organizator turnieju, wójt Gminy Raciąż, pan Ryszard Giszczak, radni oraz dyrektor Zespołu Szkół  STO w Raciążu, pan Andrzej Nizielski pogratulowali piłkarzom pięknej sportowej rywalizacji oraz postawy fair-play, życząc wszystkim dalszych sukcesów. Nie zabrakło podziękowań dla poszczególnych zespołów, zawodników, oraz osób odpowiedzialnych za sprawną organizację i przebieg spotkań, panów: Krzysztofa Poczmańskiego i Kazimierza Mikołajewskiego. Wiele ciepłych słów zawodnicy usłyszeli z ust wójta, który podziękował im za piękną grę, którą pokazali, że piłka nożna nie jest, tak jak niektórzy twierdzą sportem brutalnym, lecz może dostarczać wiele satysfakcji.
            Wyróżniający się zawodnicy uhonorowani zostali nagrodami w postaci sprzętu sportowego. Poszczególne drużyny za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymały pamiątkowe puchary. Najlepszym strzelcem został Maciej Przebierała. (Pólka Raciąż). Nagrodzono także najstarszego zawodnika Marka Szwejkowskiego z Kraszewa - Gaczułt, który otrzymał ochraniacze ufundowane przez Wójta Gminy Raciąż. Najlepsi bramkarze, którzy pokazali prawdziwą klasę i mistrzowskie umiejętności podczas wszystkich rozgrywanych spotkań otrzymali nagrody w postaci rękawic bramkarskich.
Wójt Gminy Raciąż, pan Ryszard Giszczak zaprosił do udziału w turnieju drużynę Oldboy Raciąż. Zasłużyła ona na pochwałę, gdyż popisała się świetną grą. Poszczególni zawodnicy pokazali, że grać w piłkę można w każdym wieku, a starszy nie znaczy gorszy. Zdobywając trzecie miejsce i wchodząc na podium odnieśli sukces – mogą być tym samym wzorem do naśladowania dla młodszych, mniej doświadczonych kolegów. Najmłodszy Zespół z Gralewa mimo, że zajął ostatnie miejsce został doceniony i nagrodzony  za dzielną postawę sportową.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych równie spektakularnych sukcesów. Wszystkich zapraszamy za rok na kolejny Turniej o Puchar Wójta Gminy Raciąż.
I miejsce - Koziebrody

II miejsce - Pólka Raciąż

III miejsce - Oldboy Raciąż


KOLEJNOŚĆ GIER I WYNIKI:

1. OLDBOY RACIĄŻ - PÓLKA RACIĄŻ 0:0
2. KRASZEWO         - GRALEWO 2:1
3. KOZIEBRODY              -       OLDBOY RACIĄŻ       1:0
4. PÓLKA RACIĄŻ         -       KRASZEWO 1:2
5. GRALEWO         -       KOZIEBRODY 0:3
6. OLDBOY RACIĄŻ - KRASZEWO         1:0
7. PÓLKA RACIĄŻ - GRALEWO 3:1
8. KRASZEWO                  -      KOZIEBRODY               0:2
9. OLDBOY RACIĄŻ        -     GRALEWO                      3:1
10. PÓLKA RACIĄŻ            -    KOZIEBRODY                 3:1     

TABELA ROZGRYWEK:

I MIEJSCE – KOZIEBRODY -         9 PKT           8:3
II MIEJSCE – PÓLKA RACIĄŻ -         7 PKT           7:4
III MIEJSCE         – OLDBOY RACIĄŻ -         7 PKT           4:2
IV MIEJSCE         – KRASZEWO -         6 PKT           4:5
V MIEJSCE           - GRALEWO                  -         0 PKT               3:11