Praktyki zawodowe słuchaczek kierunku technik usług kosmetycznych okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności

Bycie atrakcyjną to z pewnością marzenie każdej kobiety. Nie jest to jednak łatwe i wymaga wiele pracy. Jak być piękną i przyciągnąć uwagę płci przeciwnej uczyły się 22 i 23 sierpnia słuchaczki z kierunku technik usług kosmetycznych w ramach odbywającej się w specjalistycznej pracowni przedmiotowej praktyki zawodowej.


            Podczas zajęć, pod czujnym okiem nauczycielki, pani Magdaleny Soboty, dowiedziały się jak właściwie dbać o dłonie poznając metody przedłużania i stylizacji paznokci, tak aby nabrały one odpowiedniego kształtu i pięknego wyglądu. Przedłużały paznokcie metodą żelową, polegającą na nałożeniu na nie specjalnego preparatu, utwardzanego za pomocą światła UV oraz akrylową z użyciem wcześniej przygotowanej masy, która nakładana jest na tipsie lub szablonie. Metoda ta szczególnie polecana jest kobietom, których paznokcie narażone są na czynniki niszczące. Słuchaczki wykonywały również manicure hybrydowy z użyciem lakieru hybrydowego (nakładanego na specjalną bazę) i wykończającego topu (lakieru nawierzchniowego) nabłyszczającego i utrwalającego wspomniany wcześniej lakier hybrydowy. Powstałe tym sposobem paznokcie charakteryzują się niezwykłą trwałością i nie odpryskują, dzięki czemu z łatwością można wykonywać wszystkie codzienne czynności. W czasie praktyk słuchaczki nauczyły się również zdobić paznokcie w stylu ombre, malując je na czerwono. Dowiedziały się, jakie narzędzia i preparaty potrzebne są do właściwego wykonania tego zabiegu oraz jak przygotować do niego klienta. Poznały ponadto zdobienie metodą 3 D.
Uczestniczki praktyk rozwijały zdobyte wcześniej umiejętności, wykonywały zabiegi upiększające i pielęgnacyjne twarzy oraz zabiegi SPA na ciało.
Był to owocnie spędzony czas, doskonała okazja do podwyższenia posiadanych kwalifikacji zawodowych. Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana podczas końcowego egzaminu zewnętrznego oraz w przyszłej pracy, gdyż niektóre z naszych słuchaczek mają w planach założenie własnego salonu kosmetycznego. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Sobocie za sprawną organizację zajęć i podzielenie się rozległą wiedzą z zakresu kosmetologii.