Wigilia - Opiekun medyczny

,,Święta czas zacząć” – spotkanie wigilijne dla słuchaczy opiekuna medycznego
11 grudnia, po zakończonych zajęciach, słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu kształcący się na kierunku opiekun medyczny spotkali się na wspólnej wigilii. Wśród zaproszonych, ważnych gości znaleźli się: wicedyrektor, pan Krzysztof Kuskowski, opiekun kierunku, pan Łukasz Palmowski, koordynator do spraw promocji, pani Marta Samoraj, a także uczący w szkole nauczyciele: pani Teresa Piechna, pani Iwona Drążkiewicz i pani Marzena Szczechowicz.

Na świątecznym, nakrytym białym obrusem stole pojawiły się własnoręcznie przygotowane wigilijne przysmaki: kapusta z fasolą i grzybami, ryba po grecku, śledzie, sałatki oraz kilka rodzajów ciast. Jak na tradycyjną wieczerzę przystało, nie zabrakło wspólnego dzielenia się opłatkiem, kolęd oraz pięknych, ciepłych życzeń złożonych przez dyrekcję, opiekuna kierunku i nauczycieli.

Kilkugodzinne spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Było niepowtarzalną okazją do rozmów na temat bożonarodzeniowych tradycji i wymiany życiowych doświadczeń. Zwalniając na chwilę tempo życia, słuchacze i kadra pedagogiczna mogli pogrążyć się w zadumie, odpocząć i przemyśleć wiele istotnych dla nich spraw. Klasowa wigilia zakończyła się późnym wieczorem i z pewnością należy ją zaliczyć do bardzo udanych.