,,Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy’’ - warsztaty kosmetyczne firmy Ziaja w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu

Czternastego listopada 2015 roku Publiczną Szkołę Policealną STO w Raciążu, po raz drugi odwiedziła, pani Iwona Baczyńska, doświadczony trener i szkoleniowiec z firmy Ziaja,
przedsiębiorstwa farmaceutycznego, oferującego swoim klientom około dziewięciuset wysokiej jakości produktów do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów oraz do higieny intymnej, łączących w sobie naturalne składniki oraz nowoczesne technologie. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia dla słuchaczek z kierunku technik usług kosmetycznych,  zapoznanie ich z szeroką ofertą profesjonalnych kosmetyków marki Ziaja PRO, a także przygotowanie do praktycznego wykonywania zabiegów upiększających, z wykorzystaniem przeznaczonych do tego celu preparatów.
W prezentacji profesjonalnych zabiegów kosmetycznych na twarz, szyję i dekolt do cery suchej, dojrzałej i tłustej, aktywnie uczestniczyły słuchaczki naszej szkoły, wcielając się w rolę klientek salonu kosmetycznego. Mogły one przyjrzeć się pracy doświadczonej kosmetyczki, pogłębić wiedzę teoretyczną, udoskonalić umiejętności praktyczne, wyćwiczyć sprawność manualną. Miały także niepowtarzalną okazję poznać najróżniejsze preparaty kosmetyczne i techniki ich użycia, nauczyć się właściwej organizacji stanowiska pracy, współpracy w zespole, diagnozowania stanu skóry oraz przeprowadzania wnikliwego wywiadu z klientem.

Na zakończenie, słuchaczki wykonały zabieg pielęgnacyjny dłoni, wskazany w sezonie jesienno-zimowym. Każda z nich otrzymała certyfikat od firmy Ziaja, a także upominki w postaci kosmetyków. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i przebiegały w miłej atmosferze.